Ayaklı saksılar

ayaklı metal saksı

Ayaklı Saksılar

Saksı modelleri içerisinde dekoratif görünümü ve kullanışlı yapısı ile en çok ilgi çeken ürünlerin başında ayaklı saksılar gelmektedir.
Saksılar iç ve dış mekânların en önemli dekoratif parçaları haline gelmeye başlarken ayaklı saksı modelleri de her geçen gün daha çok tercih edilir olmaktadır. Evlerde, bürolarda, iş yerlerinde, bahçelerde parklarda her gün saksı kullanımının arttığına şahit olmaktayız. Bunun sebebi hem yeşile duyulan hasret, ihtiyaç iken hem de dekoratif şıklık, zarafettir. Bu ihtiyaçlar saksı tür ve modellerinin her geçen gün artmasına, çeşitlenmesine sebebiyet vermektedir. Ayaklı saksılar da sunduğu zarif ve şık görüntüsü ve kullanım kolaylığı açısından en çok tercih edilen saksı türlerinden olmaya başlamaktadır.

ayakli-saksilar

Ayaklı Saksıların Faydaları

Ayaklı saksılar , saksı haznesine bitişik veya ayrı ayaklarla haznenin zeminden belirli bir yükseklikte kalmasını sağlayan saksı türleridir. Bu saksılar farklı saksı modellerine bir de farklı ayaklar eklenmesi ile oldukça dekoratif seçenekler sunmaktadır. Ayrıca, farklı yüksekliklerde yapılan ayakları sayesinde sulama zorluğunu da ortadan kaldırmaktadır. Saksı bitkilerini, özellikle bel ve diz ağrıları nedeni ile, sulamakta zorlananlar için yüksek ayaklı saksı modelleri büyük bir avantaj olmaktadır. Bunun yanında saksı haznesinin zemin döşemesine bitişik olmaması sayesinde zemini yıpratma, nemlendirme gibi sakıncaları da ortan kaldırmaktadır. Ev hanımlarının, altını temizleyememekten yakınmaları da artık ayaklı saksılar sayesinde tarih oluyor. Ayaklı saksı altları rahatlıkla silip süpürülebilmektedir.

ayaklı metal saksı

ayaklı metal saksı

Son zamanlarda saksı ayaklarına eklenmeye başlanan küçük ve kullanışlı tekerler sayesinde saksıların yerinin değiştirilmesi, toprağının aktarılması gibi konular da büyük oranda kolaylaşmaktadır.

ayaklı fiber saksı

ayaklı fiber saksı

Ayaklı Saksı Seçimi

Ayaklı saksılar pek çok farklı maddeden pek çok farklı görünüm ve özellikte üretilebilmektedir. Ayrıca saksı ayakları kendinden olabildiği gibi harici ayaklarla da satılabilmektedir. Bu durumda istenilen yüksekliğe, büyüklüğe ve görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Harici ayaklı saksılar için saksı ve ayağın hem görünüm hem de ebat olarak uyumlu olması çok önemlidir.

Ayaklı Saksı Fiyatları

İç ve dış mekânda kullanılabilen ayaklı saksı fiyatları marka, model, büyüklük gibi birçok unsura bağlı olarak değişebilmekte olduğundan, kullanım alanı ve özellikleri belirlendikten sonra fiyat araştırması yapmak doğru olacaktır.

Ayaklı Saksı Modellerimizi görmek için tıklayınız.

 

 

 

 

Bu içeriği Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.